341,787
edits
No edit summary |
|||
Line 838: | Line 838: | ||
| [[HELL SCAPER]] || [[AC RB groovin'!! Upper|REFLEC BEAT groovin'!! Upper]] || None. | | [[HELL SCAPER]] || [[AC RB groovin'!! Upper|REFLEC BEAT groovin'!! Upper]] || None. | ||
|- | |- | ||
| [[CODE:1]] || [[AC RB VOLZZA|REFLEC BEAT VOLZZA]] || | | [[CODE:1]] || [[AC RB VOLZZA|REFLEC BEAT VOLZZA]] || WHITE HARD chart can be unlocked via Reflesia Mode. | ||
|- | |- | ||
| [[Camomile bathroom|カモミール・バスルーム]] || [[AC RB VOLZZA 2|REFLEC BEAT VOLZZA 2]] || None. | | [[Camomile bathroom|カモミール・バスルーム]] || [[AC RB VOLZZA 2|REFLEC BEAT VOLZZA 2]] || None. | ||
|} | |||
== April 5th, 2018 == | |||
{|class="wikitable" border="1px" style="background:#ccccee; font-size:90%; text-align: center; margin: 1em auto 1em auto" | |||
|- | |||
!style="background:#9999ee; text-align: center;" width="300px"|Song Title | |||
!style="background:#9999ee; text-align: center;" width="200px"|Game | |||
!style="background:#9999ee; text-align: center;" width="350px"|Unlocking method | |||
|- | |||
| [[Second Heaven]] || [[AC RB|REFLEC BEAT]] || None. | |||
|- | |||
| [[snow prism]] || [[AC RB colette Winter|REFLEC BEAT colette -Winter-]] || None. | |||
|- | |||
| [[Vairocana]] || [[AC RB colette Winter|REFLEC BEAT colette -Winter-]] || None. | |||
|- | |||
| [[True Blue]] || [[AC RB colette Spring|REFLEC BEAT colette -Spring-]] || None. | |||
|- | |||
| [[Taiyo no ko|太陽の子]] || [[AC RB colette Summer|REFLEC BEAT colette -Summer-]] || None. | |||
|- | |||
| [[Shounen ripples|少年リップルズ]] || [[AC RB colette Autumn|REFLEC BEAT colette -Autumn-]] || None. | |||
|- | |||
| [[HYENA]] || [[AC RB colette All Seasons|REFLEC BEAT colette -All Seasons-]] || None. | |||
|- | |||
| [[Adularia]] || [[AC RB groovin'!!|REFLEC BEAT groovin'!!]] || None. | |||
|- | |||
| [[Meikyoushisui|明鏡止水]] || [[AC RB groovin'!! Upper|REFLEC BEAT groovin'!! Upper]] || None. | |||
|- | |||
| [[under control]] || [[AC RB VOLZZA 2|REFLEC BEAT VOLZZA 2]] || None. | |||
|} | |} | ||
[[Category:REFLEC BEAT]] | [[Category:REFLEC BEAT]] |