340,188
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 91: | Line 91: | ||
|- | |- | ||
| [[Shiratsuyu no kaze|白露の風]] || [[Tatsuya Iyama|Qrispy Joybox]] feat. [[Yu Tokiwa|常盤ゆう]] || [[AC PENDUAL|beatmania IIDX 22 PENDUAL]] || pop'n music peace | | [[Shiratsuyu no kaze|白露の風]] || [[Tatsuya Iyama|Qrispy Joybox]] feat. [[Yu Tokiwa|常盤ゆう]] || [[AC PENDUAL|beatmania IIDX 22 PENDUAL]] || pop'n music peace | ||
|- | |||
{{IIDX Songlist Category|Unlockable from September 16th, 2020|bg=#001642|color=white}} | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || GITADORA NEX+AGE | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || jubeat festo | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || pop'n music peace | |||
|} | |} | ||
Line 147: | Line 155: | ||
|- | |- | ||
| [[Lisa-RICCIA]] || [[Yoshitaka Nishimura|DJ YOSHITAKA]] || [[AC jb saucer|jubeat saucer]] / [[AC RB colette Autumn|REFLEC BEAT colette -Autumn-]] || SOUND VOLTEX VIVID WAVE | | [[Lisa-RICCIA]] || [[Yoshitaka Nishimura|DJ YOSHITAKA]] || [[AC jb saucer|jubeat saucer]] / [[AC RB colette Autumn|REFLEC BEAT colette -Autumn-]] || SOUND VOLTEX VIVID WAVE | ||
|- | |||
{{IIDX Songlist Category|Unlockable from September 16th, 2020|bg=#ffee3c|color=#001642}} | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || beatmania IIDX 27 HEROIC VERSE | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || DanceDanceRevolution A20 PLUS | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || DanceDanceRevolution A20 PLUS | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || DANCERUSH STARDOM | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || ノスタルジア Op.3 | |||
|- | |||
| ? || ? || ? || SOUND VOLTEX VIVID WAVE | |||
|} | |} | ||