350,191
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
(5 intermediate revisions by 4 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" style="margin:" align="center" | {| class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" style="margin:" align="center" | ||
! align="center" style="background:#cceeff" width="250px"| [[Japanese DanceDanceRevolution Games|Japanese | ! align="center" style="background:#cceeff" width="250px"| [[Japanese DanceDanceRevolution Games|Japanese CS releases]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''Sony PlayStation''' | | style="font-size:100%;" align="center"| '''Sony PlayStation''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR 1st JP|1st]] - [[CS DDR 2ndReMIX PS|2nd]] ([[CS DDR 2ndReMIX APPEND CLUB vol.1|CLUB vol.1]] / [[CS DDR 2ndReMIX APPEND CLUB vol.2|CLUB vol.2]]) - [[CS DDR 3rd|3rd]] - [[CS DDR BEST HITS|BEST HITS]]<br>[[CS DDR 4th|4th]] - [[CS DDR EXTRA MIX|EXTRA]] - [[CS DDR 5th|5th]]<br>[[CS DS TRUE KiSS DESTiNATiON|TRUE KiSS DESTiNATiON]] - [[CS DS DREAMS COME TRUE|DREAMS COME TRUE]]<br>[[CS DDR Oha Suta|Oha Suta]] - [[CS DDR Disney's RAVE|Disney's RAVE | | style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR 1st JP|1st]] - [[CS DDR 2ndReMIX PS|2nd]] ([[CS DDR 2ndReMIX APPEND CLUB vol.1|CLUB vol.1]] / [[CS DDR 2ndReMIX APPEND CLUB vol.2|CLUB vol.2]]) - [[CS DDR 3rd|3rd]] - [[CS DDR BEST HITS|BEST HITS]]<br>[[CS DDR 4th|4th]] - [[CS DDR EXTRA MIX|EXTRA]] - [[CS DDR 5th|5th]]<br>[[CS DS TRUE KiSS DESTiNATiON|TRUE KiSS DESTiNATiON]] - [[CS DS DREAMS COME TRUE|DREAMS COME TRUE]]<br>[[CS DDR Oha Suta|Oha Suta]] - [[CS DDR Tokimeki|Tokimeki]] - [[CS DDR Disney's RAVE|Disney's RAVE]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''Sony PlayStation 2''' | | style="font-size:100%;" align="center"| '''Sony PlayStation 2''' | ||
Line 24: | Line 24: | ||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''Mobile''' | | style="font-size:100%;" align="center"| '''Mobile''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR i-appli|i-αppli]] - [[CS DDR BEMANI MIX|BEMANI MIX]] - [[CS DDR S|S]] - [[CS DDR S+|S+]] - [[CS DDR Pocket Edition|Pocket Edition | | style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR i-appli|i-αppli]] - [[CS DDR BEMANI MIX|BEMANI MIX]] - [[CS DDR S|S]] - [[CS DDR S+|S+]] - [[CS DDR Pocket Edition|Pocket Edition]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''TV Plug-and-Play''' | | style="font-size:100%;" align="center"| '''TV Plug-and-Play''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR FamiMat|FamiMat]] - [[CS DDR My First_JP|My First]] | | style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR FamiMat|FamiMat]] - [[CS DDR My First_JP|My First]] | ||
|- | |||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''PC''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR V|V]] - [[CS DDR GRAND PRIX|GRAND PRIX]] | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:100%;" align="center"| '''Other''' | | style="font-size:100%;" align="center"| '''Other''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR Disney Dancing Museum|Disney Dancing Museum]] - [[CS DDR MARIO|MARIO]] - [[CS DDR | | style="font-size:90%;" align="center"| [[CS DDR Disney Dancing Museum|Disney Dancing Museum]] - [[CS DDR MARIO|MARIO]] - [[CS DDR Mini|Classic Mini]] | ||
|} | |} |