47,975
edits
No edit summary |
Morning Blue (talk | contribs) No edit summary |
||
(10 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{| style="float: right; margin: 0 15px 0 15px;text-align:center;" align="right" class="toccolours" | {| style="float: right; margin: 0 15px 0 15px;text-align:center;" align="right" class="toccolours" | ||
! style="background:#cceeff"| beatmania / beatmania III | ! style="background:#cceeff" width="270px"| beatmania / beatmania III | ||
|- | |- | ||
| style="background:#cceeff"| ''' | | style="background:#cceeff"| '''beatmania Arcade Releases''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;"| [[AC bm 1st|beatmania]] - [[AC bm 2nd|2nd]] - [[AC bm 3rd|3rd]] - [[AC bm complete|completeMIX]] | | style="font-size:90%;"| [[AC bm 1st|beatmania]] - [[AC bm 2nd|2nd]] - [[AC bm 3rd|3rd]] - [[AC bm complete|completeMIX]] | ||
Line 10: | Line 10: | ||
| style="font-size:90%;"| [[AC bm 6th|6th]] - [[AC bm 7th|7th]] - [[AC bm THE FINAL|THE FINAL]] | | style="font-size:90%;"| [[AC bm 6th|6th]] - [[AC bm 7th|7th]] - [[AC bm THE FINAL|THE FINAL]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;"| [[AC bm Club| | | style="font-size:90%;"| [[AC bm Club|ClubMIX]] - [[AC bm CORE REMIX|CORE REMIX]] - [[AC bm DREAMS COME TRUE|DREAMS COME TRUE]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:#cceeff"| ''' | | style="background:#cceeff"| '''beatmania III Arcade Releases''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;"| [[AC bm III|beatmania III]] - [[AC bm III CORE REMIX|APPEND CORE REMIX | | style="font-size:90%;"| [[AC bm III|beatmania III]] - [[AC bm III CORE REMIX|APPEND CORE REMIX]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%"| [[AC bm III 6th|APPEND 6th]] - [[AC bm III 7th|APPEND 7th]] - [[AC bm III THE FINAL|THE FINAL]] | |||
|- | |- | ||
! style="background:#cceeff"| Consumer Releases | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%"| [[CS bm | | style="font-size:90%;"| [[CS bm|beatmania]] - [[CS bm 3rd|APPEND 3rd]] - [[CS bm 4th|APPEND 4th]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%"| [[CS bm | | style="font-size:90%"|[[CS bm 5th|APPEND 5th]] - [[CS bm 6th + CORE REMIX|6th + CORE REMIX]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%"| [[CS bm | | style="font-size:90%"| [[CS bm Club|APPEND ClubMIX]] - [[CS bm GOTTA|APPEND GOTTAMIX]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%"| [[CS | | style="font-size:90%"| [[CS bm GOTTA 2|APPEND GOTTAMIX2]] - [[CS bm BEST HITS|BEST HITS]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%"| [[CS bm DREAMS COME TRUE|DREAMS COME TRUE]] - [[CS bm THE SOUND OF TOKYO!|THE SOUND OF TOKYO!]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%"| [[CS bm EU|beatmania (EU)]] - [[CS bm GB|beatmania GB]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%"| [[CS bm WS|for WonderSwan]] - [[CS bm GB Gatcha|GB 2 GatchaMIX]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%"| [[CS bm GB Gatcha 2|GB GatchaMIX2]] - [[CS bm Mahoromatic|Mahoromatic]] - [[CS 2006|beatmania (2006)]] | |||
|} | |} |